Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

NIETRZYMANIE MOCZU

Nietrzymanie moczu jest problemem głównie kobiecym. Zdarza się również mężczyznom, zwłaszcza w podeszłym wieku, jednak kobiety cierpią na niego znacznie częściej. Wynika to głównie z budowy anatomicznej, ponieważ cewka moczowa kobiet jest krótsza niż męska. Do tego porody, zabiegi ginekologiczne, ewentualne infekcje dróg rodnych dodatkowo narażają na to niebezpieczeństwo. Dlatego też gdy pojawią się pierwsze objawy lepiej niezwłocznie podjąć leczenie. Chodzi tutaj nie tylko o względy czysto fizyczne, ale także psychologiczne. Przez dyskomfort spowodowany możliwością popuszczenia moczu osoba, którą problem dotyka wycofuje się często z życia towarzyskiego, nie uprawia już sportu, rezygnuje z tego co lubiła wcześniej. Poza tym wiąże się to z otarciami na skórze i nieprzyjemnym zapachem, który towarzyszy tego typu problemom.

Jednak obecne metody leczenia pozwalają na zniwelowanie problemu. Leczenie jest jednak związane z odstawieniem alkoholu, zrzuceniem zbędnych kilogramów i kontrolowanym zmniejszaniem ilości spożywanych płynów. W skrajnych przypadkach stosuje się leczenie operacyjne, które polega na wzmacnianiu mięśni przytrzymujących cewkę moczową przez specjalne paski zakładane u pacjenta.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...