Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Makarony – tuczą czy nie?

Dania makaronowe charakteryzują się wysoką wartością odżywczą. Ilość kalorii w 100 gramach makaronu wynosi około 350 – 400 kcal. Niemniej do makaronu dodawane są różne dodatki, w tym gęste, tłuste sosy, mięso i sery. Powodują one, że wartość kaloryczna makaronu wzrasta nawet dwukrotnie. Dania makaronowe w wyżej przedstawionej wersji są zatem bardzo tuczące i mogą powodować przybieranie na wadze. Niemniej odpowiednie przygotowanie posiłku z makaronem pozwala na schudnięcie. Wystarczy przygotować danie z mniejszej ilości makaronu. Zamiast gęstego sosu warto dodać zioła (np. zioła prowansalskie). Dodatkiem do dietetycznego dania makaronu mogą być warzywa oraz odtłuszczone sery i mięso o obniżonej zawartości tłuszczu. Dobrym sposobem na zmniejszenie kaloryczności posiłku jest też gotowanie makaronu al dente. Nieugotowana skrobia nie jest trawiona przez organizm. Gotowanie makaronu „na ząb” powoduje zatem obniżenie kaloryczności dania.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...