Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ILE ZDROWIA W RYBIE?

Ryba jest ostatnimi czasy tak reklamowanym produktem, że można zacząć podejrzewać w tym „spisek” mający na celu wyeliminować mięso z jadłospisu. Nie jest tak oczywiście, jednak o jedzeniu ryb warto przypominać. Polska od zawsze słynęła z licznych rybnych potraw i warto kultywować tę tradycję jedząc zarówno ryby morskie, jak i słodkowodne. Ich właściwości odżywcze nie są wcale przesadzone i faktycznie ryby posiadają to czego nie ma w innych produktach lub mają więcej pewnych substancji. Szczególnie istotny jest kawas OMEGA-3, cenny dla wszystkich, ale przede wszystkim dla osób zmagających się z cholesterolem i innymi chorobami układu krążenia. Ryby morskie zawierają mnóstwo jodu, niezbędnego dla tarczycy i jej prawidłowego funkcjonowania. Przede wszystkim w czasie dojrzewania. Niedobory jodu powodują poważne konsekwencje zdrowotne, a w miejscach oddalonych od morza ciężko o jego stałą dostawę. Dlatego śledzie, dorsze oraz inne morskie ryby powinny być przynajmniej raz na tydzień częścią jadłospisu. Poza jodem zawiera także selen, który działa jak przeciwutleniacz. To dobra wiadomość dla wszystkich dbających o urodę, ponieważ selen opóźnia procesy starzenia.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...