Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

GŁODÓWKA – TAK CZY NIE

Głodówka, jest jednym z popularnych sposobów na utratę wagi albo jak niektórzy twierdzą: oczyszczenie organizmu. Jak wszystko, ma swoje plusy oraz minusy.

Plusem głodówki jest danie ciału szansy na chwilę przerwy w codziennej pracy przewodu pokarmowego. Głodówka jest związana z duża ilością picia w ciągu dnia. Odstawiając jedzenie trzeba podwoić to, ile pijemy zazwyczaj żeby jej oczyszczające działanie miało sens, dlatego najlepiej robić ją w dniu wolnym bez planowania jakichkolwiek dalekich wyjść z domu. Po głodówce widać efekt płaskiego brzucha i czujemy się lżejsi.

Minusem głodówki jest osłabienie organizmu. Można ją zrobić jedynie raz w tygodniu jeśli nie chce się ponieść uszczerbku na zdrowiu. Uczucie głodu, mimo spożywania dużej ilości płynów jest i tak bardzo silne. Do tego efekt lekkości oraz płaskiego brzuchu nie jest stałą utratą wagi, a jedynie efektem oczyszczenia się jelit ze zbędnych substancji. Nie utrzyma się dłużej. Dlatego też głodówka nie jest dietą. Jest dobrą chwilą oddechu dla organizmu, jednak nie można stosować jej kilka razy w tygodniu ani codziennie, ponieważ może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...