Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DOMOWA CZEKOLADA

Mało kto nie jest fanem czekolady. Jemy ją chętnie i najchętniej w dużych ilościach. Dlaczego więc nie robić czekolady samodzielnie, we własnej kuchni? Może brzmi to abstrakcyjnie, jednak w rzeczywistości jest to czekolada bardzo łatwa do przyrządzenia. Wystarczą odpowiednie produkty i blacha, na którą możemy wylać gotową masę. Nie będzie to czekolada identyczna jak w sklepie, jednak słodsza i długim terminie przydatności do spożycia.

Aby ją przyrządzić potrzeba mleka w proszku, szklanki cukru, ¾ margaryny, szklanki wody i pięciu łyżek gorzkiego kakao. Jeśli wolimy białą czekoladę od ciemnej kakao zastępujemy cukrem pudrem. Biała czekolada będzie jeszcze słodsza.

Składniki trzeba połączyć w miękką, dającą się formować masę co zaczyna się od roztopienia margaryny razem z cukrem na małym ogniu. Następnie dodaje się wodę oraz mleko w proszku z kakao. Wszystko trzeba intensywnie mieszać aż masa stanie się jednolita i gotowa do wylania na blachę albo do dowolnej formy. Pachnie przyjemnie i kusi smakiem, jednak powinna stężeć. Najlepsza jest po odstaniu od dwóch do trzech dni, jednak jej dużą zaletą jest, że nawet po kilku tygodniach nadal zachowuje swój smak oraz dobrą konsystencję.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...