Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Dlaczego należy uważać z przekąskami?

Aby cieszyć się długo świetną sylwetką i nie przejmować się nadmiarem niepotrzebnych kilogramów należy zadbać o to, aby nasze odżywianie było urozmaicone, bogate w różne składniki odżywcze, no i przede wszystkim regularne. Dobrze jest spożywać posiłki w większych ilościach, pod względem ilości porcji na dzień, zaś w mniejszych ilościach jeśli chodzi o zawartość danej porcji. No i przede wszystkim muszą te posiłki być spożywane zgodnie z odpowiednim, ustalonym wcześniej harmonogramem. Dlatego należy uważać z różnego rodzaju przekąskami, czy podjadaniem między ustalonym z góry porządkiem posiłków. I mimo że bywa to bardzo często niesamowicie kuszące, to jednak należy przemóc tę chęć spróbowania jakiegoś smakołyku i trzymać się planu posiłków głównych.

Takie podjadanie bowiem nie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Mimo że często nie widzimy nic złego w zjedzeniu jednego dodatkowego ciastka czy kawałka czekolady, to jednak może to mieć niszczący wpływ na naszą figurę i powodować odkładanie się tłuszczu w niechcianych miejscach takich jak nasze biodra czy nasz brzuch. Tak naprawdę żadne podjadanie nie jest niewinne, bowiem każda drobna chociażby przekąska niesie ze sobą jakieś konsekwencje. Dlatego też należy z tym uważać i dokładnie przemyśleć zjedzenie każdego dodatkowego kawałka ciasta, czy paczki chipsów. Zwłaszcza, że spożywane przez nas między posiłkami przekąski stanowią często produkty, które bogate są w puste kalorie, a to doskonały pierwszy krok do późniejszym problemów z nadwagą.

Jeśli ustalimy jakiś konkretny porządek posiłków, to najlepiej jest się go trzymać jeśli zależy nam na prawidłowym i racjonalnym odżywianiu.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...