Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Dieta śródziemnomorska – jadłospis

Dieta śródziemnomorska opiera się na zasadach diety zbilansowanej. Niemniej premiuje ona produkty, które są kojarzone z rejonem Morza Śródziemnego. Charakteryzują się one wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlatego też dieta śródziemnomorska jest polecana osobom zmagającym się z podwyższonym cholesterolem. Stosowanie diety śródziemnomorskiej zapobiega rozwojowi chorób układu krążenia. Jadłospis w diecie tego typu obejmuje aż pięć posiłków, w tym trzy główne i dwie przekąski. Na śniadanie poleca się pieczywo pełnoziarniste i sałatkę. Można także wybrać zdrowe musli. Na II śniadanie i podwieczorek można wybrać odtłuszczony jogurt lub świeży owoc. Na kolację poleca się sałatkę, a na obiad dania z makaronu bądź ryżu, dania rybne lub dania warzywne. Wybór jest zatem dość szeroki. Warto poznać kuchnię śródziemnomorską bacząc przy tym, aby nie wybierać zbyt tuczących i wysoko tłuszczowych produktów. Kuchni śródziemnomorskiej często daleko do diety śródziemnomorskiej będącej sposobem na pozbycie się nadwagi i otyłości.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...