Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DIETA OCZYSZCZAJĄCA JELITA

Dieta to nie tylko odchudzanie. Dieta to przede wszystkim sposób żywienia, który nie szkodzi organizmowi oraz który może wspomóc jego naturalne funkcje.

Z pewnością każda osoba, przynajmniej raz doświadczyła nieprzyjemnych zaparć, wzdęć lub innych problemów związanych z pracą jelit. Często jest to efekt nie tyle choroby, co zatkania się przewodu pokarmowego przez sposób odżywiania. Ciężkostrawne, tłuste potrawy, słodycze, a przy tym małe ilości warzyw i owoców sprawiają, że jelita nie są w stanie wydalić wszystkich resztek. Powoduje to zarówno wzdęcia, jak i bóle brzucha, na które zamiast stosować naturalne produkty stosuje się tabletki. Zamiast nich wystarczy włączyć do diety więcej warzyw, zwłaszcza surowych. Jedna porcja surówki z marchewki zrobi więcej dobrego dla przewodu pokarmowego niż wszystkie produkty z apteki. Podobnie płatki owsiane. Ponieważ do podrażnień jelita dochodzi gdy w ciele jest za mało błonnika, trzeba go stale uzupełniać. Najlepiej nadają się do tego właśnie płatki owsiane. Trzy łyżki płatków dziennie działają jak szczotka w jelitach, oraz jak opatrunek gdy są one podrażnione zapewniając im nie tylko ochronę, ale i odbudowę flory bakteryjnej.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...