Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Dieta grup krwi – zasady

Dieta grup krwi opiera się na założeniu, że jadłospis powinien być nieco inaczej ułożony w zależności od grupy krwi. Stosowanie diety zgodnej z grupą krwi może pomóc w obniżeniu masy ciała o około 1 – 2 kg tygodniowo w zależności od tego, czy łączy się dietę z aktywnością fizyczną. Dieta grup krwi wciąż budzi kontrowersje. Opiera się ona na założeniu, że w odniesieniu dla każdej grupy krwi można wyróżnić produkty korzystne, produkty niekorzystne oraz neutralne. Dieta grup krwi jest polecana nie tylko jako sposób na zwalczenie nadwagi, ale także na zdrowe odżywianie. Dieta nie jest monotonna, więc przy odpowiednim ułożeniu jadłospisu może ona zyskać zbilansowany charakter. Koncepcja diety grup krwi opiera się na założeniu, że w grupie krwi zapisano optymalny sposób odżywiania przekazany w genach. Tempo utraty masy ciała jest powolne, ale za to efekty są bardziej trwałe. Dieta grup krwi jest krytykowana przez dietetyków, ponieważ wprowadza ona ograniczenia w wyborze produktów, także tych, które są uznawane za zdrowe.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...