Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Dieta Atkinsa – odchudzanie tłuszczami

Dieta Atkinsa jest typowym przykładem diety wysokotłuszczowej. Wymaga ona znacznego obniżenia spożycia węglowodanów. Menu powinno uwzględniać także dużą ilość białka. Dieta Atkinsa została opracowana w latach 70. i do dziś budzi kontrowersje. Zasadą diety Atkinsa jest spożywanie wyłącznie białek i tłuszczów oraz zmniejszenie liczby węglowodanów. Jadłospis obejmuje między innymi steki, szynki i kiełbasę. Ograniczenie spożycia cukrów powoduje zmiany w zakresie przemiany materii. Dochodzi do zakwaszenia krwi i zmniejszenia uczucia głodu. Dieta Atkinsa umożliwia zmniejszenie masy ciała o około 3 – 5 kg miesięcznie. Podstawą jadłospisu są w ciągu pierwszych 14 dni produkty bogate w tłuszcze zwierzęce i tłuszcze roślinne. Węglowodanu muszą być natomiast ograniczone do 20 g na dobę. Nie powinno się spożywać pieczywa, owoców i warzyw oraz produktów zbożowych. W ciągu kolejnych dwóch tygodni można zwiększyć ilość węglowodanów do 50 g dziennie. Trzeci etap diety polega na zwiększeniu ilości cukrów, ale nie wolno łączyć ich z produktami zawierającymi tłuszcze zwierzęce.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...