Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Czym jest efedryna?

Efedryna jest substancją naturalnego pochodzenia, a dokładniej mówiąc alkaloidem roślinnym. Jej działanie polega na pobudzaniu ośrodkowego i obwodowego układu adrenergicznego. Efedryna ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, ale przez pewien czas była stosowana jako preparat wspomagający odchudzanie. Obecnie efedrynę stosuje się w leczeniu zakażeń dróg oddechowych oraz miejscowo podaje się ją, aby obkurczyć naczynia w razie stanów zapalnych błon śluzowych. Efedryna zwiększa zdolność organizmu do aktywności fizycznej oraz pobudza organizm. Polecano ją także sportowcom. Efedryny nie dopuszczono do obrotu jako suplement diety, ale jedynie jako lek. Poza tym, substancja znajduje się na liście zabronionych środków dopingujących. Efedryna pobudza lipolizę, czyli rozpad tkanki tłuszczowej. Substancja pobudza też syntezę białek w obrębie mięśni szkieletowych. Niemniej jej stosowanie może doprowadzić do szeregu działań niepożądanych, takich jak bóle głowy, nudności i wymioty, problemy z oddawaniem moczu oraz zaburzenia sprawności seksualnej.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...