Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. sklep sterydy Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CZY OWOCE SZKODZĄ?

Owoce są kontrowersyjnym tematem gdy mówi się o żywieniu. Dietetycy prezentują różne zdania, ludzie lubiący owoce uważają, że są tylko zdrowe, ci którzy ich nie lubią, że można się bez nich obejść. Najczęściej, prawda leży pośrodku.

Owoce na pewno są zdrowe. Zawierają bardzo dużo witamin, zwłaszcza jeśli jedzone są ze skórką, jak w przypadku jabłka. Kiwi jest prawdziwą bombą witaminową, pokrywającą dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na witaminę C.

Kontrowersyjna jest jedynie zawartość cukru w owocach. Może nie jest go tyle ile w słodyczach, jednak również może powodować wzrost kilogramów, jeśli jemy ich naprawdę dużo. Cukier zawsze pozostaje cukrem, a nie każdy owoc to tylko woda, jak w przypadku arbuzów.

Dlatego należy jeść je z głową i nie przesadzać z ich jedzeniem. Dodatkowo nadmiar owoców może prowadzić do częstych biegunek, ponieważ wiele z nich ma działania pobudzające pracę jelit. Ogólnie jest to bardzo dobra cecha, jednak nadmiar takich problemów z jelitami może doprowadzić do ich nadwyrężenia. Najlepiej wybierać takie owoce, które są delikatne dla organizmu albo ograniczać się do jednej porcji owoców dziennie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...