Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CYNK W DIECIE

Na minerały niezbędne do funkcjonowania organizmu często nie zwraca się odpowiedniej uwagi. Niestety. Niestety, ponieważ ich niedobór sprawia, że całe ciało nie funkcjonuje tak, jak powinno. Dzieje się tak m.in. w przypadku niedoborów cynku. Jest on ważny w okresie dorastania ze względu na duży wkład w rozwoju cech płciowych, jednak i później ma znaczenie. Szczególnie istotny jest dla wyglądu skóry oraz regeneracji tkanek. Dlatego jeśli chce się uniknąć szkodliwych niedoborów należy jadać produkty, które są w niego bogate. Można stosować suplementy diety, jednak tabletka nigdy nie będzie tak dobra jak naturalne składniki. W czym więc można znaleźć cynk? Głównie w warzywach i owocach. Bardzo dobrym jego źródłem są buraki, a także kapusta i pomidory. Są to warzywa, które większość ludzi lubi i nie unika. Wystarczy jeść surówki z nich lub położyć pomidora. Jeśli nie jest się wielbicielem warzyw, wówczas cynk może znaleźć w pomarańczach oraz brzoskwiniach. Znajduje się on także w orzechach. Jedząc je zamiast słonych przekąsek dostarczamy ciału nie tylko minerałów, ale także zdrowego tłuszczu. Orzechy mają wpływ również na poprawę koncentracji, dlatego warto zaprzyjaźnić się z nimi podwójnie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...