Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CO NA CHOLESTEROL?

Cholesterol może dotknąć każdego, w każdym wieku. Istotnie, bardziej narażeni są na niego ludzie po czterdziestce, jednak zdarza się i u młodszych. Zapewne najskuteczniejszą metoda jego obniżania są tabletki, lecz raz brane będą prawdopodobnie towarzyszyć do końca życia. Dlatego jeśli cholesterol nie przekracza normy bardzo wysoko lepiej spróbować zbić go za pomocą diety.

Pierwszą zasadą diety na obniżenie cholesterolu jest zrezygnowanie z jedzenia tłuszczu. Nie całkowicie, bowiem tłuszcz jest organizmowi niezbędny do wykonywania wszystkich procesów. Chodzi o smażenie potraw na głębokim tłuszczu, jedzenie tłustych mięs, dużych ilości masła oraz polewanie mięs lub makaronów ciężkimi sosami. Warto dotychczas używany olej zmienić na zdrowszy olej z oliwek i smażyć potrawy na patelni grillowej. Grillowanie oraz gotowanie mięsa i warzyw sprawia, że zachowują one więcej wartości odżywczych i witamin. Nie raz są także smaczniejsze. Po ograniczeniu oleju drugim ważnym przykazaniem jest jedzenie warzyw. Każde ma właściwości ograniczające cholesterol, a dodatkowo nie trzeba się ograniczać w ich jedzeniu. Dodatkowo, im więcej witaminy C w warzywie tym lepiej, ponieważ witamina ta ma zdolności zabijania złego cholesterolu. Można przyjmować ją w tabletkach, jednak lepiej wchłaniana jest w pokarmie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...