Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ALERGICY I LEKI

Obecnie alergia nie jest niczym dziwny. Większość osób jest na coś uczulona. Najczęściej są to pokarmy, materiały lub pyłki. Szczególnie te ostatnie dają się we znaki wielu osobom. Są to alergie uciążliwe i najczęściej zwalczane lekami oraz odczulaniem. Co jednak gdy nie można ze spokojem przyjąć leku gdyż to właśnie on może być alergenem?

Leki na alergie nie są bardzo popularne, ale zdarzają się i mogą być przyczyną zagrożenia życia. Zazwyczaj alergię tą wywołuje zakodowana w organizmie informacja, że już kiedyś dostał ten lek i nie był z niego zadowolony. Postępuje wówczas jak w przypadku innych alergenów, traktuje substancję jak wroga.

Skutkuje to zazwyczaj pojawieniem się wypryskami, wysypką, biegunką, bólami stawów, obrzęki różnych części ciała. Jednakże najniebezpieczniejszy dla zdrowia i życia jest wstrząs anafilaktyczny, którego może dostać alergik. Powoduje on nietypowe działanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych, przez duże ilości histaminy. Skutkować to może zapaścią, zagrożeniem życia, a w skrajnych wypadkach nawet śmiercią.

Dlatego zawsze przed podaniem leku należy poinformować lekarza na jakie składniki leku, na jakie leki jest się uczulonym. Jeśli dostało się lek z apteki, przeczytać jego skład i uniknąć niebezpiecznych niespodzianek. Leku na alergię na leki nie ma, więc należy przynajmniej w taki sposób zadbać o siebie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...